fbpx

Łagodniejsze zasady bezpieczeństwa w związku z COVID-19. To ważne informacje również dla branży eventowej

Od 1 marca obowiązują łagodniejsze zasady bezpieczeństwa. Te informacje ważne są również dla branży eventowej i organizatorów imprez. Zniesiony zostaje m.in limit osób. Pozostaje jednak obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych – w tym podczas organizowanych wydarzeń. 

Brak limitów osób

Limity znikają ze wszystkich miejsc. Dotyczy to nie tylko wydarzeń, ale także i sklepów, restauracji, miejsc kultury, transportu, a także podczas spotkań i imprez. Ponownie zostały otwarte dyskoteki, kluby i inne miejsca udostępnione do tańczenia.

Pozostaje w mocy m.in noszenie maseczek

Te obostrzenia dotyczą równiez wydarzeń. Widzowie, a także osoby z obsługi eventu w przestrzeni zamkniętej cały czas będą musiały stosować się do tych wytycznych. Jednocześnie warto dodać, że może być to tylko i wyłącznie maseczka – husta czy szalik nie spełniają swojej funkcji w tym przypadku. Cały czas na terenie wydarzenia obecne będą płyny do dezynfekcji i zalecane będzie utrzymanie dystansu 1,5 metra między uczestnikami.

Jak to wpływa na organizację wydarzeń?

– Z pewnością jest to pewne uwolnienie naszej branży – mówi producent Express Event, Piotr Durys. Jednak dodaje – Wiele osób, które chciało zorganizować wydarzenia przeniosło je do sieci, a te stacjonarne odbyły się w mniej oficjalny sposób. Ci którzy obawiali się sprzeciwu swoich widzów, teraz będą mogli pewnie zorganizować swój event. 

Wciąż będziemy przypominać naszym klientom o wydarzeniach on-line, które zdecydowanie zmieniły podejście części organizatorów. Według naszych rozmów z klientami pojawia się też coraz większe zainteresowanie transmisjami PPV z wydarzeń. – Mamy już w przygotowaniu rozwiązania, które będą mogły w pełni odpowiedzieć na te zainteresowanie – zapewnia Durys. 

Przy organizacji wydarzeń niezmiennie będziemy zapewniać bezpieczeństwo sanitarne na najwyższym poziomie.

Autor:

Piotr Durys

Piotr Durys

Założyciel Express Event. Na co dzień zajmuje się planowaniem eventów, realizacją transmisji online oraz projektowaniem graficznym.

Badźmy w kontakcie!

Porozmawiajmy o Twoim evencie lub usługach marketingowych

ciasteczka

Express Event wykorzystuje pliki cookies. Używamy ich do zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Pełną informacje znajdziesz w naszej polityce prywatności.